Galeria Brodnica na wiosnę?

26.09.2012
A A A
Galeria Brodnica na wiosnę?

Galeria Brodnica na wiosnę? (Tak jest na budowie obecnie)

Jeżeli tylko zima będzie łaskawa to już na wiosnę ma być czynna budująca się galeria nad Drwęcą przy ul. Mostowej. W Galerii Brodnica będzie przynajmniej kilkanaście sklepów różnych branż i będzie do niej prowadzić także kładka przez rzekę

Prace w samym centrum miasta trwają od wiosny 2011 roku. Wpierw wyburzono dwie stare kamienice najbliżej Drwęcy w ciągu ulicy Mostowej. W tym miejscu powstają całkiem nowe budynki, które zaprojektowano w brodnickiej firmie Perfekt-Dom. Kompleks, na zlecenie firmy Imba rodziny Żebrowskich buduje brodnicka firma Sanmel.
- Prace idą zgodnie z harmonogramem i jeżeli tylko zima będzie łaskawa, to już wiosną będzie otwarta - informuje pełnomocnik inwestora Eugeniusz Chudziński.
Mieszkańcy licytowali jak będzie się ten kompleks nazywał. Mówiono o takich nazwach jak „Brodniczanka”, „Nad Drwęcą”. Ostatecznie inwestor zadecydował, że kompleks handlowy nazwany będzie „Galeria Brodnica”
Galeria będzie miała cztery kondygnacje, na ostatniej być może będzie restauracja z widokiem na miasto. Do całego kompleksu wejście ma być od Mostowej, od ul. Kościelnej i od nowej kładki przez Drwęcę. Kładka powstać ma od ul. Przesmyk, aby skrócić dojście z Dużego Rynku. Pomiędzy budynkiem, a rzeką ma być ścieżka, którą dojdziemy do tejże kładki i centrum całego kompleksu. W budynku już pobudowanym jest parking podziemny na 26 miejsc (położony 1,5 metra poniżej lustra Drwęcy). Z parkingu będzie można dostać się na wszystkie kondygnacje windą. Mają być takie dwie, a pomiędzy parterem i piętrem - ruchome schody. A pomiędzy budynkami będzie droga, która połączy ulicę Kościelną z Mostową.
OFCE

Zobacz więcej na temat:

Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX