W Brzoziu święto Brzozy

BB
21.07.2013
A A A
.

. (FOTO BB. Występy artystów na scenie skupiły uwagę widzów)

Ładna pogoda, artyści na scenie, konkursy, loteria fantowa oraz olbrzymich rozmiarów patelnia gulaszu - to tylko niektóre atrakcje, które czekały na uczestników festynu w Brzoziu.

W lipcową niedzielę na boisku gminnym przy Gimnazjum odbył się festyn „Święto Brzozy", na który zaprosili wójt gminy Brzozie Mieczysław Jętczak oraz Stowarzyszenie Promocja Gminy Brzozie. Swoją cegiełkę w organizację tak wielkiej imprezy dołożyli m.in. Masarnia Brzozie, Lokalna Grupa Rybacka Drwęca w Grzmięcy oraz cała lista osób o wielkich sercach. Na przybyłych okolicznych mieszkańców i turystów wypoczywających na Pojezierzu Brodnickim czekały słoneczna letnia pogoda i moc atrakcji.
To już tradycja, że podczas festynu rozgrywany jest turniej sołectw. Udział wzięły drużyny z Brzozia, Jajkowa, Świecia, Małego Głęboczka i Zembrza. Wykonywali oni kilka konkurencji: skok na skakance z niespodzianką, slalom z piłką pomiędzy brzozami, toczenie pieńka brzozy, spacer farmera i przeciąganie liny.
Poza turniejem zorganizowano konkursy dla dzieci i młodzieży, chętnie zgłaszających się do rywalizacji o nagrody. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta kręcili hula-hoop, rzucali piłeczką do kosza, strzelali na brzozową bramkę czy szukali słodyczy w sianie. Na placu stanęło miasteczko zabaw dla najmłodszych. Były zjeżdżalnie, karuzele, trampolina. Kolejki ustawiały się na przejażdżkę motocyklem - chopperem lub trajką oraz bryczką ze Stajni Głęboczek Romana Małkiewicza. Stoiska z cukrową watą, popcornem i balonikami oblegane były przez dzieci i rodziców. Najmłodsi pod okiem opiekunów bawili się na placu zabaw. Prowadząca imprezę kierownik oświaty, kultury i sportu w Urzędzie Gminy Mirosława Grabowska zachęcała do udziału we wspólnej zabawie, stwarzając atmosferę rodzinnego święta. Między konkursami na scenie odbywały się występy zespołów artystycznych: dzieci i młodzieży, miejscowego Wszyscy Razem oraz Exces, Party i Kola-Mat z Nowego Miasta Lubawskiego wykonującego przeboje disco polo i country. Gwiazdą wieczoru była piosenkarka Krystyna Giżowska.
Jeśli zabawa jest na świeżym powietrzu, to wiadomo, że mamy większy apetyt. Mistrz patelni Krzysztof Górski zadbał o to, aby nikt nie był głodny. Wspólnie ze swoimi asystentami na olbrzymich rozmiarów ręcznie wykonanej patelni przygotował gulasz, do którego zużył: 50 kg mięsa, 40 kg papryki czerwonej, 60 kg pieczarek, 40 kg cebuli, 8 kg koncentratu pomidorowego oraz pół kilograma przypraw. Teatr Kulinarny pana Krzysztofa z Łodzi bierze udział w licznych imprezach plenerowych oraz biciu kulinarnych rekordów w kraju i za granicą. W Brzoziu zaspokajał gusty smakowe po raz szósty.
Spytaliśmy, skąd nazwa teatr. Dowiedzieliśmy się, że mistrz zagrał w filmach „Pan Tadeusz" Andrzeja Wajdy, w „Wiedźminie" Marka Brodzkiego, a także był kaskaderem na planach filmowych. Mówi o sobie, że jest „aktorem dramatyczno-mimicznym".
Imprezie towarzyszyły rozgrywki sportowe. Odbyły się mecze: piłki nożnej (kawalerowie przeciwko żonatym) oraz piłki siatkowej, w którym zmierzyły się panny z mężatkami. Zwycięzców uhonorowano złotymi medalami, a pokonani otrzymali medale srebrne. Konkurencje sportowe prowadzili i sędziowali Jarosław Roszkowski i Daniel Skuza.
Przez cały czas trwania imprezy można było nabyć losy loterii fantowej, w której każdy los wygrywał. Na grających czekały niespodzianki, takie jak: rower, sprzęt gospodarstwa domowego, zabawki, gry, piłki słodycze i wiele innych.
Pieniądze zebrane podczas „Święta Brzozy" zostaną przekazane na cele statutowe Stowarzyszenia Promocja Gminy Brzozie.
Za tydzień obszerna relacja z Turnieju Sołectw i konkurencji sportowych rozgrywanych w czasie festynu „Święto Brzozy".

Zobacz więcej na temat:

Komentarze (1)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: gość

    0

    A gdzie to był wtedy wasz ulubiony wójt?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX