Coraz bliżej inauguracji rundy wiosennej w IV lidze

WK, OFCE
12.03.2014
A A A
.

. (Foto (WK): Do takich widoków tęsknią kibice. 22 marca spartanie zagrają z Lechem w Rypinie)

Kibice już nie mogą się doczekać. Zbliża się termin wznowienia rozgrywek IV ligi. Brodniccy piłkarze przygotowują się do rundy wiosennej. Zanim zagrają z Lechem, formę sprawdzają w meczach kontrolnych. Ostatnio ulegli w Solcu miejscowej Unii 0:2. Trener Koprowski wierzy, że w Rypinie będzie lepiej, a derby już 22 marca

Codzienne intensywne treningi, w których uczestniczy ponad dwudziestu graczy, mają przynieść zwyżkę formy zaraz na początku rundy wiosennej. Pierwszy mecz z Lechem jest priorytetem, nie tylko dla zawodników, działaczy i kibiców, ale i dla samego trenera. Przypomnijmy, iż Koprowski spędził wiele lat w Rypinie. Będzie chciał udowodnić, że prowadzona przez niego Sparta jest dobrze przygotowana do sezonu. Ostatni sparing nie wypadł pomyślnie, ale i rywal był wymagający. Unia należy do czołowych zespołów trzecioligowych, więc postawiła twarde warunki. Zwłaszcza w pierwszej połowie była lepsza zdobywając po wrzutkach w pole karne dwa gole. Spartanie mogli odpowiedzieć kontaktowym trafieniem, ale Mateusz Prylewski nie pokonał bramkarza rywali. Po przerwie na boisku pojawiło się wielu zmienników i gra Sparty znacznie się poprawiła. Stworzyli kilka dogodnych sytuacji, a najbliżej strzelenia gola i to dwukrotnie był Łukasz Ciechowski. Z dystansu niepokoił lechitów Daniel Katerla. Ostatecznie mecz w Solcu zakończył się porażką gości 0:2. Trener pozytywnie ocenił występ swoich podopiecznych, szczególnie za grę w drugiej połowie. - Dałem szansę występu wszystkim zawodnikom - stwierdził Koprowski. - Każdy z nich walczy o miejsce w wyjściowej jedenastce. Trzon zespołu jest ukształtowany, ale zawsze są możliwości korekty. Szkoda, że nie mamy ustalonego przeciwnika na ostatnią wolną sobotę przed rozgrywkami. Zmierzymy się jutro w wewnętrznej grze kontrolnej. A potem już tylko Rypin.
Brodnicki klub w tym roku świętuje 90. urodziny i kulminacją sezonu, oprócz awansu, ma być mecz z Legią Warszawa w Brodnicy. Przewidywany termin to 14 czerwca, ale jeszcze ten termin nie został przez stołeczny klub potwierdzony. Na razie jednak drużyna przygotowuje się do rewanżowej rundy. Dotąd. przed meczem z Unią Solec Kujawski. rozegrała pięć sparingów - trzy zwycięskie i dwa przegrane. Z Wisłą II w Płocku wygrali 2:0 (Prylewski i Kretkowski), z Włocłavią we Włocławku przegrali 1:2 (gol Prylewski), z Notecianką Pakość w Toruniu wygrali 2:0 (dwa gole Kretkowski). przegrali z Wdą w Świeciu 0:1 i w ostatnim dotychczas rozegranym meczu pokonali Drwęcę Nowe Miasto Lubawski w Iławie 4:1(dwa gole Kretkowski, Prylewski i Paczkowski).

Mecz kontrolny 8.03.2014 r.
Unia Solec Kujawski - Sparta Brodnica 2:0 (2:0)
BKS
SPARTA BRODNICA
: Mateusz Kępka - Borys Modracki, Piotr Lamka, Wolodymir Golovatenko, Adrian Bieńkowski - Mateusz Wiśniewski, Adam Wiśniewski, Piotr Paczkowski - Mateusz Prylewski, Krzysztof Kretkowski, Łukasz Ciechowski; na zmiany weszli: Mariusz Śnieć, Michał Żurowski, Daniel Katerla, Marcin Rupiński, Rafał Klonowski, Bartosz Zalewski - trener Dariusz Koprowski.

Zobacz więcej na temat:

Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX