Przegląd ma formę konkursu, do którego przystępuje pięć kabaretów wyłonionych wcześniej przez organizatorów z nadesłanych zgłoszeń. Kabarety walczą o statuetkę Brody oraz liczne nagrody, w tym główną ufundowaną przez burmistrza Brodnicy, a przyznawaną przez jurorów. Zgłoszenia napłynęły od kabaretów z całej Polski, spośród nich zostało wybranych pięć zdaniem organizatorów najciekawszych: Czołówka Piekła z Poznania, O Tak O z Białegostoku, Pod Napięciem z Gdańska, Porażeni z Szubina i Trzecia Strona Medalu z Krakowa. Imprezę prowadził żeński kabaret Hyrki z Warszawy.

Występy kabareciarzy oceniało kury. Nagroda główna 1000 zł trafiła do kabaretu Czołówka Piekła. Nagrodę ufundowaną przez Fundację Się Chce, za najlepszy skecz z brodą, otrzymał kabaret Trzecia Strona Medalu, a nagrodę publiczności - część kwoty zebranej ze sprzedaży biletów - otrzymali Porażeni.

Brodnicka publiczność dopisała. W sali widowiskowej zajęte były wszystkie miejsca. Projekt finansowany był ze środków Urzędu Miejskiego w Brodnicy. W poprzednich latach kabarety gościły na deskach BDK wiosną, około najśmieszniejszego dnia w roku, czyli 1 kwietnia, tym razem rozśmieszali w listopadzie.