Górznieńskie obchody święta Trzech Króli rozpoczęła msza święta w tutejszym kościele. Oprócz grona parafian w kościelnych ławkach zasiedli też bajecznie poprzebierani „mędrcy świata". Do przygotowania okolicznościowych strojów posłużyły firany, zasłony, obrusy, choinkowe łańcuchy, domowa biżuteria i inne przedmioty z prywatnych rodzinnych zbiorów.
Po nabożeństwie wszyscy udali się do górznieńskiego domu kultury, gdzie odbyła się kolejna edycja dorocznego konkursu na Trzech Króli. Na scenie w kolędach, pastorałkach i piosenkach związanych ze styczniowym świętem zaprezentowało się 12 królewskich tercetów. Ich występy oceniało czteroosobowe jury w składzie: Józef Bartkowski (dawny szef Akcji Katolickiej), Zuzanna Wiśniewska z Fijałek, ksiądz wikary Artur Stachowski oraz nowy burmistrz Górzna Tomasz Kinicki. Komisja konkursowa brała pod uwagę jakość wykonywanych utworów, stroje sceniczne oraz ogólny wyraz artystyczny.
„Królewskie” zmagania poprowadził proboszcz górznieńskiej parafii ksiądz Stefan Maliszewski. On też wespół w miejscową Akcją Katolicką byli organizatorami imprezy i fundatorami nagród dla najpiękniej prezentujących się dzieci. Wśród nich byli uczniowie górznieńskiego Zespołu Szkół, Szkoły Podstawowej w Miesiączkowie oraz maluchy jeszcze się nie uczące.
Wśród uczestników konkursu zdecydowanie dominowały dziewczęta bardzo umiejętnie wcielające się w męskie role. Ksiądz proboszcz Maliszewski przybliżył zebranym historię święta Trzech Króli, wyjaśnił znaczenie symbolicznych darów (złoto, kadzidło i mirra), z jakimi monarchowie podążali do małego Jezusa. Jerzy Andrzejewski, prezes Akcji Katolickiej opowiedział o funduszach, które przeznaczane są na kupno nagród konkursowych (większość z nich to zaoszczędzone pieniądze z letnich obozów dziecięcych organizowanych przez parafię) i przybliżył plany na tegoroczne wakacje w górach. Mali królowie śpiewali na scenie zerkając na zgromadzone przed nią nagrody.
A było o co walczyć, bo wśród nich znalazły się rozmaite sprzęty sportowe jak m.in. plecaki, torby podróżne, piłki różnej wielkości, bidony, skakanki, komplety do gry w badmintona, tenisa stołowego i na dodatek kieszonkowe egzemplarze Pisma Świętego. Obok stał wielki kosz z cukierkami dla wszystkich uczestników spotkania.
Komisja konkursowa wyłoniła najlepszych. Zwyciężył zespół z składzie: Wiktoria Wiśniewska, Amelia Grabowska i Wiktoria Krajczewska plus sceniczny wielbłąd (dodatkowo nagrodzony). Drugie miejsce przypadło rodzeństwu Mikołaj, Andżelika i Maja Florkiewiczowie. Trzecią lokatę wywalczył duet Kornelia Waruszewska i Marysia Sternicka. Wszyscy uczestnicy dziecięcego konkursu od burmistrza Tomasza Kinickiego otrzymali po czekoladzie.