Brodniczanin dostał 25 lat więzienia za zabicie żony

OFCE
27.12.2015 08:57
A A A
Sąd Okręgowy w Toruniu nie miał żadnej wątpliwości i skazał 35-letniego brodniczanina na 25 lat więzienia za zabicie swojej żony. Tragedia wydarzyła się w maju zeszłego roku

Nieprawomocny wyrok zapadł półtora roku po dokonaniu zabójstwa. Podejrzany twierdził, że był to nieszczęśliwy wypadek, sam był ranny i miał złamaną rękę. Najpierw przebywał w szpitalnym areszcie na warszawskim Mokotowie, a potem na obserwacjach psychiatrycznych w Szczecinie. W końcu mogło dojść do procesu - brodnicka prokuratura zażądała 25 lat pozbawienia wolności i toruński sąd na to przystał. Dodatkowo oskarżony musi zapłacić 30 tys. zł na rzecz matki żony, którą zabił, a która opiekuje się ich trójką małoletnich dzieci.
Przypomnijmy, że do tragicznych wydarzeń doszło w maju przy ul. Armii Krajowej. Do domu chciała wejść córka, ale drzwi były zamknięte i zaalarmowano policję. Wtedy dokonano makabrycznego odkrycia: w piwnicy znaleziono nieżyjącą kobietę w kałuży krwi. Obecny mąż twierdził, że był to nieszczęśliwy wypadek, że żona podczas kłótni nadziała się przez przypadek na nóż. Tylko że rany były dwie, a wcześniej rodzina miała już założoną „niebieską kartę” - policja stwierdziła już w tej rodzinie przemoc mężczyzny wobec kobiety.
- Sąd nie miał wątpliwości co do winy oskarżonego - informuje szefowa brodnickiej prokuratury Alina Szram. - Nie doszukał się także żadnych okoliczności, aby złagodzić wyrok. Udowodniono, że mężczyzna od dłuższego czasu przed tragicznym dniem szantażował kobietę i nad nią się znęcał. W feralnym dniu nie w wyniku wypadku, a świadomie zadał dwa ciosy. Nie podjął żadnych działań, by ratować życie żony, a wręcz przeciwnie: robił wszystko, by ukryć morderstwo i wyeliminować w nim swój udział. Wrzucił nóż, którym zadał śmiertelne ciosy, do paleniska. Zwłoki kobiety ukrył w piwnicy, którą zamknął na klucz, a z telefonu ofiary wysłał SMS-y, które miały świadczyć, że kobieta dobrze się czuje i żyje.
Wyrok jest nieprawomocny.

Zobacz więcej na temat:

Komentarze (5)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: kolezanka

  Oceniono 4 razy 2

  Dożywocie!!!! bez dwóch zdań....Aśka powinna się teraz cieszyć życiem i dziećmi !!!

 • Gość: misiu

  Oceniono 3 razy 1

  Moim zdaniem powinien dostać dożywocie. Nich zgnije w więzieniu.

 • Gość: obiektywny obserwator

  Oceniono 3 razy -1

  W ogole , nie rozumiem . Po co to cale zamieszanie ?
  Osobiscie.....powiesilbym s...syna na ppierwszym drzewie i do tego - publicznie.
  Ku przestrodze innym gnojom...
  Ogromnie zal tych biednych dzieci ....
  :(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX