Policja zachęca do darmowego znakowania rowerów

RED
08.05.2017 11:29
A A A
.

. (foto NADESŁANE: Rowery są znakowane za darmo w brodnickiej komendzie policji)

Sezon rowerowy w pełni rozpoczęty. Brodniccy policjanci przypominają o możliwości znakowania swoich dwóch kółek, co może pomóc w odnalezieniu w przypadku kradzieży

Z policyjnych statystyk wynika, że właśnie w okresie wiosenno-letnim dochodzi do zwiększonej liczby kradzieży jednośladów.
- Aby ustrzec się przed kradzieżą roweru, należy pamiętać, aby nie pozostawiać bez nadzoru niezabezpieczonego roweru przed domem, klatką schodową, czy przed sklepem - ostrzega Agnieszka Łukaszewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy. - Pozostawiając rower w piwnicy, należy odpowiednio zabezpieczyć zarówno rower, jak i piwnicę. Warto sfotografować swój rower, to ułatwi policjantom jego identyfikację w przypadku kradzieży. No i przede wszystkim warto go oznakować.
Głównym celem znakowania jednośladów jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru. Brodniccy policjanci nieodpłatnie znakują jednoślady w każdą środę w godz. 10-14 w komendzie przy ul. Zamkowej 13. Procedura znakowania roweru polega na naniesieniu specjalnym urządzeniem, jakim jest engrawer, oznaczenia składającego się z liter i cyfr, a następnie zarejestrowanie oznakowanego roweru w policyjnej bazie danych. Każdy oznakowany rower ma niepowtarzalny numer, dzięki któremu można łatwo ustalić, jaka jednostka policji nanosiła numer oraz kto jest właścicielem jednośladu. Aby oznakować jednoślad, trzeba zabrać ze sobą: paragon lub fakturę zakupu, kartę gwarancyjną i dokument tożsamości.

Zobacz więcej na temat:

Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX