Jak uatrakcyjnić ścieżkę rowerową

RS
13.05.2017 10:01
A A A
.

. (Fot. RS: Na razie żadnych nowych atrakcji na ścieżce pieszo - rowerowej z Brodnicy do Zbiczna nie będzie)

Czy ścieżkę pieszo - rowerową z Brodnicy do Zbiczna można by dodatkowo uatrakcyjnić, choćby przez ustawienie obok tablic dydaktycznych o tematyce przyrodniczej czy historycznej lub wmurowanie tablic znanych brodniczan lub innej "alei gwiazd"?. Zarząd Dróg Powiatowych w Brodnicy radzi "zamrozić" takie rozważania na 5 lat

- Chociaż ścieżka pieszo-rowerowa z Brodnicy do Zbiczna nazywana też "Jaśkową Drogą" jest dobrem samym w sobie warto już pomyśleć, jak można ją dodatkowo uatrakcyjnić - twierdzi nasz Czytelnik.- Przecież osoby z niej korzystające mogłyby dodatkowo poczytać informacje zamieszczone na tablicach ustawionych obok traktu. Informacje o przyrodzie czy historii służą przecież promocji regionu. Można tu przecież zbudować "aleję gwiazd". Międzyzdroje mają artystów, Władysławowo sportowców, dlaczego Brodnica i Zbiczno nie mogą mieć podobnego traktu, który będzie rozsławiać to miejsce na cały kraj ściągając turystów? Aleja z herbami miast partnerskich wydaje się nieco "oklepanym" tematem. Z kolei "aleja polityków od lewa do prawa" wzbudziłaby chyba zbyt dużo emocji i zamieszania, choć polityków chętnych do odciskania swojej dłoni w pamiątkowej płycie z pewnością by nie zabrakło. Może tablice upamiętniające osoby zasłużone dla miasta i regionu? Temat jest otwarty, a miejsca bardzo dużo. Koszty można przerzucić choćby na firmy, które sponsorując taką tablicę umieszczałyby na nich swoje logo reklamowe.
- Rozważania w tej sprawie trzeba zamrozić co najmniej na 5 lat, bo tyle trwa prawnie projekt dotyczący budowy ścieżki pieszo-rowerowej na trasie Brodnica - Zbiczno - wyjaśnia Marek Leski z Zarządu Dróg Powiatowych w Brodnicy - W tym czasie zasadniczo niczego nie można zmieniać. Dotyczy to również tak zwanej małej architektury, o której mowa.

Zobacz więcej na temat:

Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX