Katarzyna ma czwórkę dzieci, Jagódka jest najmłodszą córką.
- Tuż po porodzie w naszym szpitalu córka miała problemy z oddychaniem, ale lekarz stwierdził, że tak to ma co drugie dziecko - opowiada Katarzyna. - Po kilku tygodniach i wizytach u kolejnych lekarzy okazało się, że Jagódka ma wadę serduszka i będzie potrzebowała operacji.
To był dopiero początek kłopotów.
- Córka choruje również na astmę, alergię, niedobór IGA (wrodzony brak odporności) mioklonię padaczkową, niedosłuch, nie rośnie i nie przybiera na wadze - kontynuuje matka. - Ma także ciężką wadę oczu. Jesteśmy pod stałą opieką alergologa, pulmonologa, kardiologa, immunologa, genetyka, okulisty, neurologa, laryngologa, pleoptyka. Leczenie Jagódki jest bardzo kosztowne. Pobyty w szpitalach, rehabilitacja to dla nas codzienność. Na tę chwilę walczymy o oczka córki. Wada jest w obu oczkach, niestety lewe oczko nie widzi i nie pracuje. Stwierdzono, że jest to głębokie uszkodzenie nerwu wzrokowego i oczko nie reaguje na światło. Z prawym jest też coraz gorzej i za chwilę może stracić również drugie oczko. U córki stwierdzono również bardzo rzadką chorobę genetyczną - zespół Szchmida-Fraccaro, z którą będzie się mierzyła całe życie. Szukamy w całym kraju najlepszych specjalistów, aby tylko nasza mała gwiazdka mogła widzieć. Bardzo proszę o wsparcie. Nie pozwólmy, by ten piękny uśmiech zgasł w ciemnościach i zawalczmy, aby moja dzielna Jagódka mogła oglądać świat w kolorach.
Jagódce można pomóc na kilka sposobów. Wysyłając SMS pod numer 75165 o treści POMOC 7839 (koszty 6,15 zł brutto) albo kupując aniołka wykonanego przez matkę - można je zobaczyć na facebookowym profilu: Jagódkowo, a także na portalu internetowym www.pomagam.pl.