Będzie film o Pokrzydowie

RS
05.10.2017 15:33
A A A
.

. (Fot. Radosław Stawski: Pokrzydowo wygrało w głosowaniu i będzie nakręcony film o tej miejscowości)

Pokrzydowo z liczbą 6556 głosów wygrało plebiscyt stacji telewizyjnej Planete+. Brodnica zajęła 13. miejsce, choć zdobyła najwięcej głosów - 10485. Ważny był jednak przelicznik na liczbę mieszkańców. Rywalizowało 357 miejscowości z całego kraju. Ten wynik oznacza, że powstanie film o Pokrzydowie i być może o Pojezierzu Brodnickim

We wtorek 26 września o północy dobiegło końca głosowanie dotyczące nagrania jednego z odcinków serialu dokumentalnego "Polska z góry". W konkursie "Zobacz swoją miejscowość z niezwykłej perspektywy", w którym brało udział 357 miejscowości z całego kraju, zwyciężyło Pokrzydowo - wieś w gminie Zbiczno. Nagrodą jest sfilmowanie zwycięskiej miejscowości z lotu ptaka przez stację Planete+ i emisja w specjalnym odcinku programu "Polska z góry". Będzie on dostępny nie tylko na antenie stacji, ale także w internetowym portalu YouTube.
Szczegółową instrukcją w kwestii głosowania służyły internautom z naszego regionu dwa fanpage'e: Andrzej Przyjaciele Brodnicy i Czas Brodnicy. Zachęcał też do oddawania głosów na Pokrzydowo oficjalny fanpage Urzędu Gminy Zbiczno, zachęcała też Katarzyna Puzyńska - autorka kryminałów, których akcja rozgrywa się na Pojezierzu Brodnickim i w książkowym Lipowie - a de facto w Pokrzydowie. Odzew internatów pozwolił wywalczyć sukces.
Zatem kiedy i w jakich okolicznościach odbędzie się nagrywanie filmu? Pytają też mieszkańcy Brodnicy, czy z racji bliskości ich miasta oraz ilości zdobytych głosów może pojawić się też kilka ujęć miasta lub okolic. Ponadto wiele osób zainteresowanych jest wszystkimi szczegółami związanymi z powstaniem filmu. Z pytaniami zwróciliśmy się do organizatorów plebiscytu.
- Na wstępie gratuluję wygranej wszystkim mieszkańcom Pokrzydowa i okolic, wiem, że byli bardzo dobrze zorganizowani i dzielnie dążyli do tej wygranej - tak odpisała nam Agata Papis-Maniecka z Planet+. - Od dzisiaj rozpoczęliśmy prace nad scenariuszem, ale jeśli mają państwo jakieś wskazówki, bądź też znają ciekawe miejsca w okolicy, o których nie słyszał internet, to jesteśmy otwarci. Jeszcze nie wiemy, kiedy nastąpi realizacja i produkcja odcinka, być może, ze względu na pogodę, będzie to już przyszły rok. Będziemy w stanie to potwierdzić za kilka tygodni, po akceptacji scenariusza.

Zobacz więcej na temat:

Komentarze (5)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: xyz

    Oceniono 4 razy 2

    Po co tyle nienawiści? :)

  • Gość: Brak słów

    Oceniono 9 razy -3

    Oj brodniczaki, brodniczaki bez mózgu jesteście. Nabiliście punktów wiosce Pokrzydowo zamiast tylko samej Brodnicy to pooglądacie teraz w TV wioskę zamiast swojego miasta :-((((

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX