We wtorek 26 września o północy dobiegło końca głosowanie dotyczące nagrania jednego z odcinków serialu dokumentalnego "Polska z góry". W konkursie "Zobacz swoją miejscowość z niezwykłej perspektywy", w którym brało udział 357 miejscowości z całego kraju, zwyciężyło Pokrzydowo - wieś w gminie Zbiczno. Nagrodą jest sfilmowanie zwycięskiej miejscowości z lotu ptaka przez stację Planete+ i emisja w specjalnym odcinku programu "Polska z góry". Będzie on dostępny nie tylko na antenie stacji, ale także w internetowym portalu YouTube.
Szczegółową instrukcją w kwestii głosowania służyły internautom z naszego regionu dwa fanpage'e: Andrzej Przyjaciele Brodnicy i Czas Brodnicy. Zachęcał też do oddawania głosów na Pokrzydowo oficjalny fanpage Urzędu Gminy Zbiczno, zachęcała też Katarzyna Puzyńska - autorka kryminałów, których akcja rozgrywa się na Pojezierzu Brodnickim i w książkowym Lipowie - a de facto w Pokrzydowie. Odzew internatów pozwolił wywalczyć sukces.
Zatem kiedy i w jakich okolicznościach odbędzie się nagrywanie filmu? Pytają też mieszkańcy Brodnicy, czy z racji bliskości ich miasta oraz ilości zdobytych głosów może pojawić się też kilka ujęć miasta lub okolic. Ponadto wiele osób zainteresowanych jest wszystkimi szczegółami związanymi z powstaniem filmu. Z pytaniami zwróciliśmy się do organizatorów plebiscytu.
- Na wstępie gratuluję wygranej wszystkim mieszkańcom Pokrzydowa i okolic, wiem, że byli bardzo dobrze zorganizowani i dzielnie dążyli do tej wygranej - tak odpisała nam Agata Papis-Maniecka z Planet+. - Od dzisiaj rozpoczęliśmy prace nad scenariuszem, ale jeśli mają państwo jakieś wskazówki, bądź też znają ciekawe miejsca w okolicy, o których nie słyszał internet, to jesteśmy otwarci. Jeszcze nie wiemy, kiedy nastąpi realizacja i produkcja odcinka, być może, ze względu na pogodę, będzie to już przyszły rok. Będziemy w stanie to potwierdzić za kilka tygodni, po akceptacji scenariusza.