Drogowskaz całkiem niecodzienny

RS
06.10.2017 13:30
A A A
.

. (Fot. RS: Tabliczki z podwójnym nazewnictwem na osiedlu Grunwald. Właściwe i aktualne nazwy ulic są w białej ramce, a nieaktualne powinny być przekreślone. W magistracie obiecują, że brakujące przekreślenia zostaną uzupełnione do końca września tego roku.)

Taki widok jak na zdjęciu można zobaczyć na brodnickim osiedlu Grunwald. Dla przybyszów raczej nie jest całkiem jasne, gdzie prowadzi która ulica. Jak się okazuje - wszystko z powodu zmian nazw i ustawy dekomunizacyjnej

W obrębie ulic, których nazwy zmieniono ze względu na tę ustawę, ustawione są obecnie tabliczki ze starym i nowym nazewnictwem. Niektóre z nieaktualnych są przekreślone, a inne nie. Zgodnie z uchwałą radnych z 13 czerwca uległy zmianie nazwy trzech ulic na osiedlu Grunwald - Armii Ludowej przemianowano na Bieszczadzką, Gwardii Ludowej na Podhalańską, Wincentego Rzymowskiego na płk. Aleksandrowicza, natomiast na osiedlu Karbowo ulicę Adama Rapackiego przemianowano na gen. Andersa. Obecnie w obrębie tych ulic ustawione są tabliczki z podwójnym nazewnictwem - nieaktualnym i nowym. Niektórzy Czytelnicy oraz przyjezdni, którzy są w tej okolicy pierwszy raz, bywają częściowo zdezorientowani taką sytuacją i pytają, do kiedy to potrwa.
- Poprzednie nazwy ulic pozostawiono dla ułatwienia dojazdu dla kurierów i osób przyjezdnych nieznających miasta. Jeśli zdaniem mieszkańców podwójne nazewnictwo będzie już niepotrzebne, stare tablice zostaną zdemontowane - wyjaśnia Adam Kalisz z wydziału rozwoju, współpracy zewnętrznej i informacji Urzędu Miejskiego w Brodnicy.
Przepisy nie rozstrzygają kwestii, jak długo powinny stać znaki i tabliczki z podwójnym nazewnictwem.
Czytelnicy sygnalizują jeszcze jeden problem. Otóż niektóre tabliczki, jak np. Armii Krajowej są przekreślone, a inne nie. Zdaniem naszych rozmówców wszystkie nieaktualne nazwy powinny być przekreślone, a nie tylko niektóre.
- Czy to tylko niekonsekwencja, czy też niedopatrzenie i można liczyć, że wkrótce pozostałe nieaktualne nazwy na tabliczkach też zostaną przekreślone? - pyta brodniczanin z osiedla Grunwald.
Okazuje się, że wszystkie nieaktualne nazwy zostały zaklejone białymi przekreślnikami, które prawdopodobnie ktoś pozrywał. Magistrat obiecuje, że brakujące przekreślenia zostaną uzupełnione do końca września tego roku.

Zobacz więcej na temat:

Komentarze (1)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: Spostrzegawcza

    0

    Chyba Armii Ludowej a nie Armii Krajowej. Jest błąd w tekście. Pozdrawiam

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX