Kolejowa wreszcie gotowa

OFCE
13.11.2017 09:23
A A A
.

. (Foto (Starostwo Brodnica): Odbioru dokonali m.in. (od lewej) starosta Piotr Boiński, dyrektor ZDP Czesław Głowacki, burmistrz Jarosław Radacz, zastępca burmistrza Krzysztof Hekert)

Dwa miesiące po terminie zakończono modernizację ulicy Kolejowej, od ronda Olsztyńskiego do ul. Karbowskiej. Wykonawcy prac z tytułu spóźnienia naliczono karę umowną 70 tys. zł

Pod koniec października władze powiatu i miasta odebrały od wykonawcy wspomnianą inwestycję. W ramach prac, które rozpoczęły się w czerwcu, wykonano m.in.: 3520 m kw. nowej nawierzchni bitumicznej jezdni oraz ścieżkę pieszo-rowerową z kostki betonowej bezfazowej, chodnik, zjazdy na posesje, zatokę autobusową oraz oznakowanie pionowe i oznakowanie poziome drogi. Wykonawcą robót był Strabag Sp. z o.o. z Pruszkowa. Inwestycja kosztowała blisko 700 tys. zł. Niestety, ścieżki rowerowej nie zrobiono z asfaltu i także nie zrobiono prawoskrętu w ul. Cichą, czego domagali się mieszkańcy.
Firma, wygrywając przetarg, deklarowała wykonanie zadania do 15 sierpnia. Czy w związku z tym, że nie dotrzymała terminu, zapłaci kary?
- Komisja techniczna powołana przez zamawiającego przystąpiła do odbioru technicznego w dniu 13 października - informuje Czesław Głowacki, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych. - Podczas przeglądu wykonanych prac budowlanych stwierdzono szereg niedoróbek. W związku z tym komisja zaleciła likwidację stwierdzonych niedoróbek i ustaliła ponowny termin odbioru na dzień 26 października. Tego dnia komisja z udziałem przedstawiciela gminy miasta Brodnica dokonała końcowego odbioru technicznego zadania inwestycyjnego pn. "Przebudowa drogi powiatowej NR 1814C ul. Kolejowa w Brodnicy od ronda Olsztyńskiego do ul. Karbowskiej". Z uwagi na zwłokę w wykonaniu zamówienia zamawiający naliczył wykonawcy zgodnie z zawartą umową karę w wysokości 70 tysięcy zł.

Zobacz więcej na temat:

Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX