Finał IMS przeprowadzono w środę 15 listopada roku na basenie w Toruniu. Do rywalizacji przystąpiły najlepsze gimnazja i szkoły podstawowe posiadające siódmą klasę z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Zawodnicy startowali w konkurencjach indywidualnych i sztafecie. Zajęte przez nich miejsca przeliczane były na punkty i to one decydowały o końcowym wyniku. Brodnickie gimnazjum pod kierunkiem Marka Roszyka reprezentowała szóstka zawodników: Jakub Cierpiał, Kacper Rutkowski, Szymon Szulkowski, Bartosz Maciejewski, Hubert Malinowski i Stanisław Rumiński.
- Są to pływacy, którzy swoją przygodę rozpoczynali w klasach pływackich Szkoły Podstawowej nr 7. Obecnie trenują w klubie UKS Siódemka Brodnica - przypomina Marek Roszyk. - Dzięki systematycznej i wytężonej pracy w szkole i w klubie nasi uczniowie świętują coraz większe sukcesy. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie pomoc władz miasta i dyrekcji Zespołu Szkół nr 1 z dyrektorem Tomaszem Wysockim na czele. Wszyscy jesteśmy im wdzięczni.
Przed brodnickimi pływakami teraz kolejne starty już w rywalizacji klubowej na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Wraz z trenerami Kazimierzem Gabrielczykiem i Iwoną Kwiatkowską liczą, iż powtórzą sukcesy z Torunia. Wszystkich zainteresowanych nauką pływania i chęcią kontynuowania nauki w klasie czwartej o profilu pływanie w Szkole Podstawowej nr 7 szkoleniowcy zapraszają do odwiedzin basenu i kontaktu z trenerami pływania.