Radnemu się spieszy

OFCE
05.12.2017 11:54
A A A
.

. (Foto (OFCE): Radny z ugrupowania burmistrza Krzysztof Socki wnioskował o skrócenie wypowiedzi interpelacji do 5 minut. Wniosek przez innych radnych został odrzucony)

Radny z ugrupowania burmistrza Krzysztof Socki wnioskował o skrócenie wypowiedzi interpelacji podczas sesji Rady Miasta do 5 minut. Radny opozycyjny Wojciech Wiśniewski zaapelował o odrzucenie tego "idiotycznego wniosku". Wniosek został ostatecznie odrzucony

Ostatni punkt październikowej sesji rady miasta - interpelacje, wnioski i zapytania radnych.
- Wnioskuję o skrócenie wypowiedzi dotyczących interpelacji do 5 minut - apeluje radny Socki.
- Każdy wniosek? - pyta przewodniczący Roman Pawlak.
- W sumie - odpowiada Socki.
- Wniosek jest absurdalny, jest nakładaniem kagańca, jest niemożliwe nakładanie reżimu czasowego na wszystkie wnioski - stwierdza radny Wojciech Wiśniewski. - Jeżeli ja mam 30 wniosków to "konia z rzędem" panu Sockiemu, że będę w stanie w ciągu pięciu minut przedstawić 30 wniosków. Wnoszę o odrzucenie tego idiotycznego wniosku. Albo rada jest organem działającym w oparciu o przepisy prawa, normy społeczne, albo nie. Jeżeli nie, to powinniśmy prowadzić radę w ciągu 15 minut.
- Zapisy statutu są jasne i jednoznaczne - informuje radny Artur Dombrowski. - Wnioski, zapytania i interpelacje powinny być składane w sposób zwięzły i zrozumiały. Rolą przewodniczącego jest, by nie dopuszczać do sytuacji, kiedy te interpelacje trwają zbyt długo.
- Wnioski i interpelacje są składane na piśmie i wystarczy zasygnalizować co jest w piśmie - bronił swojego wniosku radny Socki. - Pięć minut wystarczy nawet na 30 wniosków.
Przewodniczący Pawlak podał pod głosowanie wniosek radnego. Za był jeden radny, 10 było przeciw, 9 się wstrzymało. Tym samym wniosek radnego został odrzucony.

Zobacz więcej na temat:

Komentarze (4)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: XXX

  Oceniono 6 razy 6

  Pomysły mają ludzie rożne, także durne. Niepotrzebni są nam jednak radni, którzy nie mają własnego zdania w sprawie nie wymagającej specjalistycznych wiadomości i uchylają się od niesienia odpowiedzialności za decyzje. Precz z tymi, którzy się wstrzymują od głosu! Nie po to zostali wybrani do Rady, aby przezornie nie mieć zdania i chować głowę w piasek!

 • Gość: Oleś_65

  Oceniono 5 razy 5

  Mieszkańcy Brodnicy, obejrzyjcie sobie pierwszą lepszą sesję rady - są relacje w tvbrodnica i sami wyciągnijcie wnioski, czy takich chcielibyście przedstawicieli na serio. Obecne władze, zero własnego zdania, wszystkie projekty pod Pana Burmistrza, i ten słynny park za kilka milionów - to za nasze pieniądze, bo Oni nie produkują, nie sieją, tylko rządzą - udają iż rządzą za pieniądze podatników. Za kilka miesięcy faktycznie są wybory - niech wyjdą prawdziwi managerowie tego miasta, co nie chodzi o kasę, układy, znajomości tylko tacy co chcą coś zrobić. Może jakaś Pani na Burmistrza - Kobiety są bardzo dobrymi managerami.

 • Gość: Tomasz

  Oceniono 4 razy 4

  Cała ta Rada Miasta to wielka farsa. Jestem za max 2 kadencjami, żeby byli nowi ludzie, mamy tylu fajnych i mądrych obywateli miasta, a tak kilkanaście lat te same osoby i ich pomysły, a właściwie brak rządzenia. Nic w tym mieście nie dzieje się, gdzie inwestycje - nowa strefa ekonomiczna czeka, gdzie sprawy społeczne, gdzie prawdziwy budżet obywatelski - a nie po cichu kasa do szkół, to miasto od kilku lat stanęło w miejscu, ale za rok już - wreszcie wybory, trzeba odzyskać Brodnicę, dać jej ducha do działania, żeby młodzi nie wyjeżdżali, żeby była lepsza praca - nie za 1,5 tys. zł i rozwój - przede wszystkim gospodarka. Zbliża się Nowy Rok, czas wyborów i potrzeby zmian władzy, potrzeby zmian na lepsze, żeby coś zaczęło się dziać w tym ukochanym mieście, bo niektóre sąsiednie miasta zostawiają już powoli na z tyłu. Czekamy na Nowy Rok i zmiany, a obecnemu Panu Burmistrzowi i np. Panu Radnemu Sockiemu dziękujemy - trzeba zmian, nowych ludzi, ludzi chętnych do pracy, myślących do działania. Do zobaczenia za kilka miesięcy. Brodnica będzie jeszcze miała fajny rynek, remonty dróg, działania dla ludzi, dzieci a nie tylko remonty parków za 6 mln zł. Brodnica nasza i wspaniała !!!!

 • Gość: stary

  Oceniono 2 razy 0

  Radzę: wybierajcie ludzi młodych bez względu na ich przynależność partyjną! Może nie mają doświadczenia w krętactwie, ale to tylko dobra cecha. Większość z nich jeździła już po świecie, widziała, że można inaczej żyć i inaczej wspólnie rządzić. Tylko nie te „kochające Brodnicę” stare pierdoły związane rożnymi układami i cichymi zobowiązaniami!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX