Ostatecznie po konsultacjach z Czytelnikami na liście kandydatów znalazło się 46 nazwisk: 13 trenerów, 28 sportowców juniorów i 5 sportowców seniorów. Każda z tych osób w minionym roku osiągnęła sukces przynajmniej w skali województwa, a są też tytuły mistrzów Polski czy nawet świata. Kandydatów zgłaszali działacze, trenerzy i Czytelnicy. Ci ostatni proponowali Katarzynę Brózdę i Patryka Kupczyka oraz Zbigniewa Sowińskiego, ale w tym roku zrezygnowali oni z udziału w zabawie i stąd nie ma ich na poniższej liście.
Tym razem głosujemy wyłącznie na kuponach, które będziemy drukować przez cztery kolejne numery - 9, 16 i 23 lutego oraz 2 marca. W każdej kategorii typujemy według uznania trzech swoich faworytów. Należy wpisać 9 nazwisk z poniższej listy kandydatów, wyciąć kupon i dostarczyć pocztą lub bezpośrednio do redakcji najpóźniej do 5 marca do godz. 15. Nie ograniczamy liczby nadsyłanych kuponów, muszą one być jednak oryginalne - wycięte z naszej gazety oraz kompletnie wypełnione we wszystkich dziewięciu rubrykach. Osoba z 1. miejsca otrzymuje 3 pkt, z drugiego - 2 pkt, z trzeciego - 1 pkt.
Plebiscyt towarzyszy naszej gazecie od początku jej istnienia, od kilku lat organizujemy go wspólnie z Urzędem Miasta w Brodnicy. Laureatów poznamy 8 marca na Gali Sportu, gdzie burmistrz Jarosław Radacz uhonoruje laureatów nie tylko plebiscytu, ale także sportowców, działaczy i osoby zasłużone dla sportu wyróżnione przez władze miasta. Na naszych łamach wyniki zamieścimy dzień później 9 marca.

LISTA KANDYDATÓW
W każdej kategorii w kolejności alfabetycznej

TRENERZY (13)

* Grzegorz BAŁA (piłka nożna, Unifreeze Górzno) - Trener drużyny, która jako pierwsza w historii powiatu awansowała do najwyższej klasy rozgrywek i już z kilkoma zwycięstwami w ekstraklasie. Wicemistrzostwo Polski juniorek w futsalu.

* Daniel BUKOWSKI (piłka nożna, Sparta Brodnica) - Trener drużyn młodzieżowych Sparty Brodnica, w tym reaktywowanej drużyny juniorów starszych. O krok od awansu do 1 ligi kujawsko-pomorskiej w tej kategorii. W sezonie 2016/17 juniorzy młodsi pod jego wodzą zdobyli tytuł wicemistrza województwa.

* Łukasz CIECHOWSKI (piłka nożna, UKS GOL Brodnica) - Trener rocznika 2006. Mistrzostwo okręgu toruńskiego w sezonie 2016/2017 w kategorii orlik. W rundzie jesiennej sezonu 2017/2018 wicemistrzostwo województwa kujawsko-pomorskiego w kategorii młodzika młodszego.

* Agnieszka FISZER (nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum w Brzoziu) - Jej drużyna unihokejowa dziewcząt w grudniu 2017 roku zdobyła tytuł mistrzyń województwa. Sama startowała w pięciu triathlonach, dwukrotnie stojąc na drugim miejscu podium.

* Krystian JANCZAK (piłka nożna, UKS GOL Brodnica) - Trener białych z rocznika 2010. Wicemistrzostwo okręgu toruńskiego w rundzie jesiennej sezonu 2017/2018 w kategorii orlik. Zdobyty w rywalizacji z zespołami o rok starszymi.

* Łukasz KALISZEWSKI (piłka nożna, Sparta Brodnica) - Trener najwyżej sklasyfikowanej w dorosłym męskim futbolu drużynie. Po rundzie jesiennej na szóstym miejscu w IV lidze, a 10. w województwie kujawsko-pomorskim.

* Rafał KINCZEWSKI (żeglarstwo, UKS Pojezierze Brodnica) - Trener i pasjonat żeglarstwa, a także nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Specjalnych, z której wychowankowie odnoszą sukcesy sportowe.

* Leszek KISIELEWICZ (piłka ręczna, MKS Henri Lloyd Brodnica) - Wspólnie z trenerem Janem Orzechem zdobył tytuł mistrza województwa w rywalizacji szkół gimnazjalnych. W mistrzostwach Polski jego podopieczni zajęli 7. miejsce.

* Ryszard KOMOROWSKI (boks, Gladiator Brodnica) - Współtwórca sukcesów Dariusza Polmańskiego oraz młodej pięściarki Wiktorii Lamparskiej - brązowej medalistki mistrzostw Polski juniorek.

* Piotr LAMKA (piłka nożna, Sparta Brodnica) - Trener drużyny młodzika młodszego rocznik 2006/2007. To człowiek o ogromnym sercu, który z zaangażowaniem przekazuje umiejętności piłkarskie swoim podopiecznym.

* Marian PIOTROWSKI (piłka nożna, LZS Zbiczno) - Trener prowadzący drużynę orlika i inne drużyny młodzieżowe. Jego zespoły wielokrotnie wygrywały regionalne turnieje, np. w Aleksandrowie Kujawskim.

* Zenon ROSIŃSKI (lekka atletyka, MUKL Brodnica) - Od samego początku trener prężnej sekcji lekkoatletycznej w naszym mieście. Największy ubiegłoroczny sukces to mistrzostwo Polski młodziczek w sztafecie 4x100 m.

* Robert SCHUETZ (tenis stołowy, UKS OSiR Brodnica) - Wielki propagator tenis stołowego. Zajęcia z młodzieżą prowadzi nie tylko w Brodnicy, ale także m.in. w Zbicznie. Trener drużyny grającej w 3. lidze.

SPORTOWCY SENIORZY (5)

* Krzysztof BOGUCKI (badminton, Jabłonowo) - Zawodnik startujący w licznych turniejach, zwyciężył m.in. w otwartych mistrzostwach Włocławka.

* Julia BRZOZOWSKA (piłka nożna, Unifreeze) - Kapitan zespołu z Górzna, jedynego, który występuje w najwyższej klasie rozgrywek w Polsce.

* Andrzej JARANOWSKI (lekka atletyka, Brodnica) - Biegacz długodystansowy. 5. miejsce (1. w kategorii 20-29 lat) w Maratonie Toruńskim z czasem 2:43,22. Miejsca medalowe w biegach na 10 km, m.in.: Nocna Dycha Kopernikańska.

* Dariusz POLMAŃSKI (boks, Gladiator) - Nasza zawodowy mistrz w boksie. Ostatnio zwyciężył na ringu z reprezentantem Bośni i Hercegowiny. Był to jego trzynasty zwycięski pojedynek.

* Bartosz ZALEWSKI (piłka nożna, Sparta Brodnica) - Czołowy futbolista żółto-czarnych do czasu brutalnej kontuzji, jakiej doznał w Janikowie. Wychowanek klubu.

SPORTOWCY JUNIORZY (28)

* Oskar BUŃKA (piłka nożna, UKS GOL Brodnica) - Najlepszy zawodnik zespołu młodzika młodszego z rocznika 2006. Jego dobra gra przyczyniła się do zdobycia 2. miejsca w 1. Lidze Wojewódzkiej.

* Agnieszka DOMŻALSKA (unihokej, Gimnazjum w Brzoziu) - Dwukrotna mistrzyni województwa w unihokeju 2015 i 2017. Jej pozycja - obrońca.

* Jakub FISCHER (pływanie, Siódemka Brodnica) - Jeden z najlepszych pływaków brodnickiego klubu, zawodnik sztafety 4x100 m stylem dowolnym, która zajęła 7. miejsce w mistrzostwach Polski juniorów 15-letnich w pływaniu w Ostrowcu Świętokrzyskim.

* Oliwia GAJTKOWSKA (piłka ręczna, MKS Brodnica) - Podstawowa zawodniczka drużyny klubowej oraz reprezentantka Gimnazjum nr 2, które wywalczyło tytuł mistrzyń Polski w Elblągu.

* Dominik GIELNIK (sporty walki, Klub Sportowy Tang Soo Doo) - Złoty medal na mistrzostwa świata w Holandii i brązowy medalista mistrzostw Polski.

* Marta GROCHOWSKA (piłka nożna, Unifreeze Górzno) - Utalentowana napastniczka zespołu juniorek, powoływana do reprezentacji Polski.

* Robert KACZOREK (lekka atletyka, MUKL Brodnica) - Czterokrotnie był w pierwszej dziesiątce na mistrzostwach Polski. W lutym na Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 1500 m był 5. W marcu zajął 8. miejsce na 3000 m w przełajowych MP, które odbyły się w Jeleniej Górze. W lipcowych Mistrzostwach Polski zajął 5. miejsce na 5000 m, 8. na 3000 m.

* Kamil KARCZEWSKI (tenis stołowy, UKS OSiR) - Aktualny mistrz powiatu w tenisie stołowym, grający na co dzień w rozgrywkach 3. ligi, był trzecim juniorem całych rozgrywek ze wszystkich startujących drużyn.

* Jacek KAŹMIERCZYK (piłka nożna, Sparta Brodnica) - Wyróżniający się zawodnik, czołowy strzelec ligi wojewódzkiej juniorów młodszych. Wraz z drużyną zajął pierwsze miejsce w lidze okręgowej sezonu 2016/2017 oraz piąte miejsce w rundzie jesiennej ligi wojewódzkiej w obecnym sezonie.

* Wiktoria KONERA (lekka atletyka, gmina Bobrowo) - Startująca obecnie w barwach klubu Czapla Białe Błota zdobyła złoty medal mistrzostw województwa w biegu na 600 m, a latem zdobyła tytuł mistrzyni Polski w biegu górskim w roczniku 2004-05.

* Kamil KWIATKOWSKI (piłka nożna, Sparta Brodnica) - Obrońca drużyny młodzika młodszego. Wraz z drużyną zajął drugie miejsce w lidze okręgowej w obecnym sezonie.

* Wiktoria LATARSKA (boks, Gladiator) - Dziewczyna ze Zbiczna, uczennica Liceum Mundurowego w Jabłonowie. Walcząc na ringu w Grudziądzu, zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski juniorek.

* Dominik LEWANDOWSKI (piłka nożna, UKS GOL Brodnica) - Najlepszy strzelec zespołu trampkarza z rocznika 2003. 21 zdobytych goli znacznie pomogło w awansie jego drużyny do 1. ligi.

* Dominika MAŁKOWSKA (lekka atletyka, MUKL Brodnica) - Mistrzyni Polski młodziczek w sztafecie 4x100 m, z najlepszym wynikiem w Polsce od wielu lat. Mistrzyni województwa i makroregionu na 100 m.

* Martyna MIERZEJEWSKA (lekka atletyka, MUKL Brodnica) - Mistrzyni Polski mMłodziczek w sztafecie 4x100 m z najlepszym wynikiem w Polsce od wielu lat. Wiele pozycji medalowych na licznych mityngach.

* Patryk MODRAK (piłka nożna, UKS GOL Brodnica) - Kapitan zespołu orlika z rocznika 2008. Jego gra znacznie przyczyniła się do zdobycia mistrzostwa województwa w kategorii żak. Członek kadry Polski Polish Soccer Skills.

* Jakub MOSAKOWSKI (karate, MUKS Shotokan Brodnica) - Trenuje od czterech lat. W ubiegłym roku w mistrzostwach Polski wywalczył dwa złote i dwa srebrne medale, aktualny medalista Pucharu Europy.

* Filip NIZGORSKI (żużel, Stal Toruń, Gimnazjum przy Wiejskiej) - Od kilku lat trenuje z powodzeniem miniżużel, jest reprezentantem Polski.

* Natalia PANKOWSKA (piłka ręczna, MKS Henri Lloyd Brodnica) - Podstawowa zawodniczka drużyny klubowej oraz reprezentantka Gimnazjum nr 2, które wywalczyło tytuł mistrzyń Polski w Elblągu.

* Mikołaj PŁOSKI (piłka ręczna, MKS Henri Lloyd Brodnica) - Najskuteczniejszy szczypiornista Gimnazjum nr 2, które w Ogólnopolskiej Gimnazjadzie w Elblągu wywalczyło 7. miejsce. Jest także czołowym zawodnikiem drużyny seniorów grającej w 2. lidze.

* Julia REZMER (unikohej, Gimnazjum w Brzoziu) - Mistrzyni województwa w unihokeju. Pozycja - bramkarz.

* Hubert RINKEL (piłka nożna, UKS GOL Brodnica) - Bramkarz zespołu orlika z rocznika 2007. Najlepszy bramkarz w swoim roczniku w województwie. Członek kadry województwa rocznika 2007.

* Amelia RZEPECKA (sporty walki, Klub Sportowy Tang Soo Doo) - Trzykrotna medalistka mistrzostw Polski oraz przede wszystkim złota medalistka mistrzostw świata, które rozegrano w Holandii.

* Natalia WESOŁOWSKA (lekka atletyka, MUKL Brodnica) - Mistrzyni Polski młodziczek w sztafecie 4x100 m z najlepszym wynikiem w Polsce od wielu lat. Wiele pozycji medalowych na licznych mityngach.

* Mateusz WESOŁOWSKI (piłka nożna, Sparta Brodnica) - Wyróżniający się zawodnik juniora starszego. Wraz z drużyną zajął drugie miejsce w lidze wojewódzkiej w sezonie 2016/2017. W minionym roku zadebiutował w pierwszej drużynie seniorów.

* Wiktor WILKANOWSKI (kickboxing, Zamek Kurzętnik) - Mieszkający w Cichem zawodnik podczas mistrzostw Polski juniorów w formule full contact wywalczył złoty medal.

* Natalia WOJNOWSKA (lekka atletyka, MUKL Brodnica) - Mistrzyni Polski młodziczek w sztafecie 4x100 m z najlepszym wynikiem w Polsce od wielu lat. Wiele pozycji medalowych na licznych mityngach.

* Robert ZAKHARYN (boks, Gladiator) - Brodniczanin obecnie uczący się w Szczecinie. W ubiegłym roku wywalczył tytuł mistrza Polski juniorów w kategorii wagowej 49 kilogramów.