Do finału wojewódzkiego przeszli reprezentanci 5 gimnazjów. Gimnazjum w Pokrzydowie i zarazem Brodnicki Park Krajobrazowy reprezentowały 4 uczennice: Weronika Ostrowska, Kinga Chrobocińska, Martyna Wiśniewska oraz Danuta Florkiewicz. Opiekunem była Barbara Kopańska, nauczyciel biologii i dyrektor placówki. Za 3. miejsce gimnazjalistki z Pokrzydowa otrzymały nagrody rzeczowe i publikacje przyrodnicze, które wręczała Barbara Studzińska - wicestarosta świecki oraz dyrektorzy parków. Nagrody ufundowali: Starostwo Powiatowe w Świeciu oraz dyrekcje parków: brodnickiego, krajeńskiego, wdeckiego, Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia oraz Zespołu Parków Chełmińskiego i Nadwiślańskiego.
- Uczestnicy konkursu mieli okazję zwiedzić zabytki Świecia z przewodnikiem, poznając historię miasta, zwiedzili też Muzeum OSP oraz Izbę Regionalną - wyjaśnia Barbara Kopańska. - Impreza zakończyła się smacznym poczęstunkiem. Jestem dumna z moich dziewcząt, wykazały się ogromną wiedzą i umiejętnością rozpoznawania ponad 100 gatunków flory i fauny prawnie chronionej.

WYNIKI

1. Szkoła Podstawowa w Niewieścinie, drużyna z Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego; 2. Szkoła Podstawowa nr 3 w Sępólnie Krajeńskim, drużyna z Krajeńskiego Parku Krajobrazowego; 3. Gimnazjum w Pokrzydowie, drużyna z Brodnickiego Parku Krajobrazowego; 4. Szkoła Podstawowa w Lnianie, drużyna z Wdeckiego Parku Krajobrazowego; 5. Gimnazjum nr 2 w Kruszwicy, drużyna z Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia.