Wygrane stojaki, po uzgodnieniu organizatora z Urzędem Miasta, stanęły obok trasy rowerowej przy alei Piłsudskiego (tuż przy cmentarzu), przy plaży miejskiej oraz przy dworcu autobusowym. Nie wszystkim ta lokalizacja się podobała, ale w tej akcji liczyło się przede wszystkim to, że miłośnicy dwóch kółek potrafili się skonsolidować i pokazać miejskim władzom, że są zaniedbywani. W tymże 2016 roku wykręcili dla Brodnicy 185 459 kilometrów, co dało 17. miejsce w kraju. W ubiegłym roku było 15. miejsce i ponad 170 tys. km, ale nie było już takiego zainteresowania, bo nagradzanych było jedynie pięć miast - i Brodnica z góry skazana była na porażkę. W tym roku może być lepiej, bo - być może - znowu nagrodzonych zostanie 20 miast. Dlaczego być może?
- Tegoroczne nagrody dla miast to parkingi klimatyczne, którymi nagrodzimy zwycięskie miasta - informują organizatorzy kampanii społecznej Fundacji Allegro All For Planet. - Na parking składać się będą stojaki rowerowe oraz samoobsługowa stacja naprawcza. Nagrodzone zostaną miasta, które znajdą się w czołówce rankingu. Ile będzie nagród? Prosimy śledzić naszą akcję, wkrótce ta informacja zostanie ujawniona.
Wszystko śledzić można na stronie internetowej kręćkilometry.pl.
Cała tegoroczna kampania trwa, tak jak poprzednie, do 30 września, a żeby pomóc Brodnicy, niekoniecznie trzeba tu mieszkać, wystarczy zarejestrować się do konkursu na wspomnianej stronie. Można kręcić w całej Polsce - będąc np. w Bieszczadach na urlopie, ale można też np. w Londynie. Żeby aktywne kilometry zaliczały się do konkursu, trzeba pobrać na smartfona aplikację KK, ale niekoniecznie. Można też używać innych aplikacji mierzących kilometry i importować je na konkurs.
W całej akcji nie kręcisz tylko dla miasta, ale także dla siebie. Pomijając już, że mile spędza się czas obcując z przyrodą, zyskuje zdrowie, traci zbędne kalorie, można wygrać: karty podarunkowe Allegro o wartości od 100 do 1000 zł, kamery GoPro Hero 6, zegarki GPS z wbudowanymi aplikacjami sportowymi, pomiarem tętna na nadgarstku i płatnościami zbliżeniowymi Garmin, aparaty fotograficzne. W przypadku nagród indywidualnych pod uwagę nie jest brana szybkość ukończenia danego wyzwania, a kreatywna odpowiedź na pytanie konkursowe.