Pierwsza strefa kibica w Brodnicy została zorganizowana przy okazji mistrzostw Europy rozgrywanych w Polsce i na Ukrainie. 12 czerwca 2012 r. na dolnej, jeszcze niezmodernizowanej płycie boiska stadionu miejskiego stanął telebim, na którym brodniczanie mogli zobaczyć pojedynek Polaków z Rosjanami. Wówczas zdecydowano się na transmisję jednego spotkania. Poza meczem pojawiły się również inne atrakcje, w tym dmuchane piłkarzyki czy piłkarzyki stołowe. Wydarzenie przyciągnęło tłumy. Próbę organizacji podobnej strefy podjęto w 2016 r., kiedy mistrzostwa Europy odbywały się we Francji. Miała się ona pojawić nad Niskim Brodnem. Brodnicki magistrat planował wówczas wykupić prawa do transmisji spotkania Polska - Niemcy. Niestety, nie osiągnięto porozumienia finansowego z firmą, która zajmowała się przekazem. Brodniccy włodarze musieliby wówczas zapłacić 104 tys. zł, co ich zdaniem było ceną zbyt wygórowaną, a jednocześnie zaporową. W tym roku strefy kibica też nie będzie. Brodnicki magistrat nie zdecydował się na transmisję jakiegokolwiek spotkania z udziałem Polaków.
- W czasie trwania tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej Urząd Miasta w Brodnicy oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji nie będą organizować strefy kibica - informuje Maciej Rżeński, kierownik Biura Sportu, Turystyki i Rekreacji w Urzędzie Miasta. - Chcemy w ten sposób pomóc brodnickim właścicielom pubów i restauratorom, którzy będą zapewne przygotowywali miejsca do publicznego oglądania meczów. Ponadto pieniądze zaoszczędzone na strefie będziemy chcieli przeznaczyć na brodnicki sport dzieci i młodzieży. Brodniccy sportowcy osiągają bardzo wysokie wyniki na arenie krajowej oraz międzynarodowej i dlatego warto inwestować w ich rozwój.
Mistrzostwa Świata, które w tym roku odbędą się w Rosji, rozpoczną się 14 czerwca. Polacy pierwsze spotkanie rozegrają 19 czerwca (godz. 17), a ich przeciwnikiem będzie Senegal. 24 czerwca podopieczni Adama Nawałki zmierzą się z Kolumbią (godz. 20), natomiast zmagania grupowe zakończą 28 czerwca starciem z Japończykami (godz. 16).