- Chcemy, aby ?Święto miodu" stało się w naszej gminie imprezą cykliczną - mówi Teresa Rulko zajmująca się w Urzędzie Gminy oświatą, kultura i sportem - W tym roku święto jest dla nas tym ważniejsze, ze dokonaliśmy na nim oficjalnego odsłonięcia herbu naszej gminy.
Z okazji nadania gminie herbu gratulacje mieszkańcom gminy złożył starosta brodnicki Waldemar Gęsicki, oraz wójtowie i burmistrzowie sąsiednich gmin, oraz wiceminister Zbigniew Sosnowski. Władzę w gminie wójt Wiesław Biegański w tym dniu symbolicznie przekazał gminnym maskotkom-pszczołom.
Na ?Święcie miodu" nie mogło zabraknąć tego produktu, można go było kupić na straganach od właścicieli pasiek. W ofercie były również miody pitne, oraz inne potrawy przygotowane z udziałem miodu. Swoje stoiska ze smakołykami przygotowały koła gospodyń z terenu gminy. Na scenie zaprezentowały się najpierw dzieci ze szkół, a następnie zespół?Beatlesi z Polkowic". Z okazji święta goście zostali obdzieleni ogromnym tortem, na którym widniał herb gimny.
 - Jesteśmy młoda gminą, stawiamy na promocję która przyciągnie turystów i potencjalnych inwestorów - mówi Teresa Rólko - Projekt herbu został opracowany przez profesora docenta habilitowanego Krzysztofa Mikulskiego z instytutu historii i archiwistyki UMK, który opracował projekt od strony historycznej, oraz Lecha Tadeusza Karczewskiego który zajął się stroną graficzną.
Festyn zakończyła zabawa taneczna pod gołym niebem. Do tańca przygrywał zespół Master.
MB