Działacze BKS „Sparty” zaprosili czołowe amatorskie drużyny zakładów i instytucji, reprezentację rodziców młodych adeptów piłkarskich, kibiców oraz dwie ekipy czwartoligowej Sparty Brodnica. Nie było żadnych ograniczeń odnośnie przynależności klubowej występujących piłkarzy. Drużyny zostały rozlosowane do dwóch grup, w których rozegrano eliminacje systemem „każdy z każdym”. Następnie zwycięzcy spotkali się w finale, a pozostali walczyli w parach o kolejne lokaty. W grupie „A” rewelacyjny występ zanotowała ekipa Banku Spółdzielczego w Brodnicy. Wygrała wszystkie swoje spotkania i z kompletem punktów awansowała do finału. Pokonała kolejno silną ekipę Fabryki Żelatyny 2:1 i Buki – (Zmarnowane Talenty) 3:2 oraz wysoko po 6:0 drużyny kibiców i Gotecu. Zespół „Bukiego” – piłkarza i działacza klubu, uplasował się na drugiej pozycji z 7 pkt po wygranej 2:0 z Gotecem i 5:1 z Kibicami oraz remisie 2:2 z Żelatyną, która uzbierała 5 pkt i w ostatnich meczach pokonała Kibiców 3:0 oraz zremisowała z Gotecem 1:1. Z kolei firma z Jastrzębia zebrała 4 pkt po wygranej z ekipą Kibiców, którzy nie zdobyli punktu. W drugiej grupie zacięte pojedynki stoczyły trzy drużyny, dwie Sparty i SITS. Wszystkie zdobyły po 9 pkt i o miejscach decydowała mała tabelka. Pierwsze miejsce przyznano Sparcie II, gdyż strzeliła gola więcej. Drugą pozycję zdobył SITS, egzekwując lepiej zarządzone rzuty karne, a trzecie – Sparta I. Zwycięzca odniósł trzy zwycięstwa, pokonał kolegów klubowych 2:1, Cofresco 4:1 i zespół Rodziców 1:0 oraz przegrał z SITS-em 1:2, który ponadto zwyciężył 1:0 Cofresco i Kibiców 4:0, a przegrał 0:1 ze Spartą I. Ta reprezentacja wygrała z Cofresco 3:0 oraz z Rodzicami 3:2, którzy w ostatnim spotkaniu pokonali Cofresco 4:2, zajmując czwartą lokatę, a Cofresco piątą. Mecze o poszczególne miejsca rozpoczęto od końcowych lokat i o dziewiątą Kibice pokonali 4:2 Cofresco, a o siódmą – Gotec zwyciężył Rodziców 3:0. Pozostałe trzy spotkania były bardzo emocjonujące i na wysokim poziomie sportowym. O piąte miejsce Żelatyna niespodziewanie dosyć wysoko, 4:0, zwyciężyła I drużynę Sparty, natomiast w „małym” finale – SITS 2:1 Zmarnowane Talenty. W ostatnim meczu o główne trofeum Bank Spółdzielczy ograł 4:1 Spartę II. Zdaniem kierownika drużyny Henryka Figlewskiego Reprezentacja BS rozegrała jeden z lepszych turniejów w historii swoich występów. Tytuł Króla Strzelców zdobył Mirosław Ratkowski junior, a Krzysztofa Waruszewskiego wybrano najlepszym bramkarzem zawodów. Miano najlepszego piłkarza turnieju przyznano Michałowi Łukaszewskiemu z zespołu Buki – Zmarnowane Talenty. Podczas uroczystego zakończenia zawodów nagrody wręczał Starosta Brodnicki Piotr Boiński.

Ostateczna kolejność jubileuszowych zawodów: 1. Bank Spółdzielczy w Brodnicy, 2. Sparta II Brodnica, 3. SITS Brodnica, 4. Buki – Zmarnowane Talenty z Brodnicy, 5. Fabryka Żelatyny w Brodnicy, 6. Sparta I Brodnica, 7. Gotec Jastrzębie, 8. Rodzice młodych adeptów piłkarskich, 9. Kibice Sparty Brodnica, 10. Cofresco Brodnica.

Drużynę BS reprezentowali: kapitan Łukasz Mosakowski, bramkarz Krzysztof Waruszewski, Rafał Dobrowolski, Mateusz Figlewski, Mateusz Kaźmierczyk, Mirosław Ratkowski, Piotr Schliz, Bartosz Walter – prowadzący zespół Henryk Figlewski.