• Stolik do kawy, patera, zegar albo obraz z trójwymiarem. W domu tworzy cuda z żywicy epoksydowej [ZDJĘCIA]

  Łączy się dwa składniki, wylewa, dodaje pigmenty, ozdoby, kwiaty, pyłek złoty czy srebrny. Jak żywica stwardnieje, jest szlifowanie, malowanie. Sztuką jest uzyskanie odpowiednich plam barwnych. Kolory się przenikają, rozkładają, zlewają w czasie wysychania masy - opowiada mieszkanka Pokrzydowa (kujawsko-pomorskie), która swoje rękodzieło tworzy w nietypowym materiale.

  27-11-2021 12:33
 • Jak bracia z Brodnicy zdobyli medale mistrzostw Polski. "Każdego dnia mamy dwa treningi"

  Boks olimpijski nie jest sportem, który pozwoliłby się swobodnie utrzymać dorosłej osobie z rodziną w Polsce - mówi brodniczanin Arkadiusz Zakharyan, świeżo upieczony mistrz Polski w takiej właśnie wersji pięściarstwa

  27-11-2021 10:26
 • MKS Brodnica wiceliderem II ligi piłki ręcznej po rundzie jesiennej

  Wysokim zwycięstwem z Koszalinem kończą tegoroczne zmagania szczypiornistki z Brodnicy. Podopieczne Jana Orzecha na pólmetku II-ligowych zmagań zajmują drugą pozycję w tabeli.

  27-11-2021 08:56
 • Brodnica i okolice. Kiepski interes na butach. Stracili kilka tysięcy złotych

  Gdy zakupy robiliśmy tylko w sklepach stacjonarnych, to co najwyżej mogliśmy ponarzekać na ceny, bo sprzedawca nas raczej nie oszukał. Teraz, gdy handel przeniósł się do internetu, to oszustów i złodziei w raporcie policyjnym mamy całą listę. Zwykły zakup choćby obuwia to wycieczka w nieznane. Można stracić zawartość konta.

  26-11-2021 16:41
 • Brodnica. Pandemia bije rekordy, a z tego powodu zapracowani są... policjanci. Darmowe szczepienia przeciw grypie

  W ciągu dwóch dni na COVID-19 zachorowała ponad setka mieszkańców powiatu brodnickiego, jest kolejna ofiara, ponad 1,3 tys. osób przebywa w kwarantannie. Każdy bez problemu może się zaszczepić przeciw koronawirusowi, a od wtorku - również przeciw grypie. Wyjaśniamy, jak to zrobić najprościej

  26-11-2021 13:45
 • Brodnica. Podano termin budowy obwodnicy od Podgórnej do Lidzbarskiej. "Wyższy standard" [ZDJĘCIA]

  Budowa tego odcinka obwodnicy Brodnicy miała ruszyć już w 2018 r. W tym tygodniu inwestycję przejęły władze wojewódzkie z Torunia i stary projekt mają trochę zmienić, bo droga ma spełniać "wyższe standardy". Czy planowany przebieg trasy i sześć nowych rond pozostaną bez zmian? Marszałek podaje planowany termin rozpoczęcia prac.

  26-11-2021 10:58
 • W emocjach za dużo powiedział. Za swoje słowa od razu dostał trzy miesiące aresztu

  Kłótnia w tym domu była ostra, a 36-latek nie zapanował nad językiem i przesadził. Za wypowiedziane pochopnie słowa trafił najpierw na komendę policji, a potem decyzją sądu do celi aż na trzy miesiące aresztu tymczasowego. A potem jeszcze będzie odpowiadał przed sądem

  25-11-2021 16:33
 • Prenumerata "Wyborczej". Tu znajdziesz wszystkie oferty prenumeraty cyfrowej "Czasu Brodnicy"

  Zyskaj dostęp do najświeższych newsów z Brodnicy i całego województwa kujawsko-pomorskiego. Dzięki cyfrowej prenumeracie "Gazety Wyborczej" będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami z regionu. Prenumerata "Wyborczej" to także dostęp do aktualności z ponad 30 serwisów lokalnych, a także krajowych informacji z działów gospodarka, kultura, nauka, sport. Dzięki prenumeracie przeczytasz najnowsze wiadomości z kraju i ze świata, treści publicystyczne z magazynów ("Wysokie Obcasy", "Duży Format", "Wolna Sobota", "Wysokie Obcasy Extra", "Wysokie Obcasy Praca", "Ale Historia", "Słówka", "Książki") oraz artykuły od naszych europejskich partnerów (m.in. z "Die Welt", "Le Figaro" czy "El Pais").

  25-11-2021 15:57
Wiadomości - najważniejsze informacje
Wiadomości
Tematy
Informatory
Nauka dla Każdego
Tylko Zdrowie
Duży Format
Telewizyjna