Od soboty będzie można sobie wypożyczyć kajak albo rower wodny i popływać po naszych jeziorach i Drwęcy. Na wodzie nie trzeba mieć maseczki - twierdzą właściciele wypożyczalni
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dwie znane brodnickie wypożyczalnie sprzętu wodnego rozpoczynają od jutra, 9 maja, letni sezon wodny. Zawsze na początku maja były wspólne akcje sprzątania brzegów Drwęcy, ale w tym roku ze względu na koronawirusa akcja nie doszła do skutku. Jak zapowiadają organizatorzy - będzie przeprowadzona, jak tylko na to pozwolą warunki.

- Miło mi poinformować Państwa, że już w najbliższy weekend uruchamiamy naszą stacjonarną wypożyczalnię nad jeziorem Niskie Brodno przy plaży miejskiej w Brodnicy - informuje właściciel Paweł Urbański. - Do Państwa dyspozycji będą kajaki oraz rowery wodne. Startujemy od godz. 11.

Szczegóły www.splywybrodnica.pl i pod numerem telefonu 606 898 322

Tego samego dnia kajakowy sezon otwiera firma "Korsarz" Krzysztofa Wiśniewskiego.

- W weekendy będzie czynna nasza wypożyczalnia na polu namiotowym w Rytychbłotach w godz. 10-18 - informuje właściciel.

Szczegóły:www.kajakibrodnica.pl i pod numerem telefonu 697 754 161

Pod wymienionym telefonami właściciele wyjaśnią wszelkie zasady zachowywania się na wodzie. Jak podają obaj właściciele wypożyczalni - na wodzie nie trzeba mieć założonej maseczki, w kajakach dwuosobowych mogą zasiadać dwie osoby.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zaloguj się