Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wśród przypadków wymienionych przez biuro wojewody jest 13 osób z Torunia, 9 z powiatu tucholskiego, 6 z toruńskiego, 4 z rypińskiego, 2 osoby z Inowrocławia oraz jedna z powiatu aleksandrowskiego. Przybyło też 9 nowych ozdrowieńców.

Już po tym komunikacie przekazanym mediom brodnicki sanepid poinformował o nowym przypadku zakażenia w naszym powiecie, osoba ta przebywa w szpitalu zakaźnym.

Jak dotychczas w powiecie brodnickim odnotowano zatem 53 przypadki zakażeń, przy czym chorych obecnie jest 5 osób, 47 wyzdrowiało, a jedna zmarła. Spośród chorych trzy osoby przebywają w szpitalu, a dwie w izolacji domowej. W kwarantannie jest 35 osób, a więc o pięć mniej niż poprzedniego dnia. Nowe zakażenie zatem jak na razie nie spowodowało wzrostu liczby osób zmuszonych do izolacji.

Województwo kujawsko-pomorskie

Dane wojewody na 16 września:

* łączna liczba przypadków zakażeń potwierdzonych laboratoryjnie (razem z wyzdrowiałymi i zmarłymi) – 1 688

* łączna liczba ozdrowieńców – 1050

* łączna liczba zgonów – 57

* liczba osób aktualnie chorych - 581

* liczba osób aktualnie w kwarantannie – 3313

* liczba osób objętych aktualnie nadzorem sanitarnym – 355

* łączna liczba pobranych próbek – 151 493

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.