Kierująca autem poniosła śmierć na miejscu, a jadące z nią jej 1,5-roczne dziecko trafiło do szpitala. W drugiej sytuacji kierowca potrącił rowerzystę i uciekł z miejsca wypadku. Policja poszukuje świadków tych zdarzeń, podaje nawet jakimi pojazdami mogli się wtedy poruszać
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do śmiertelnego wypadku na drodze wojewódzkiej Brodnica-Rypin doszło 9 października o godz. 10.40, na odcinku między Osiekiem a Obórkami, właściwie już w tej drugiej miejscowości. Wtedy okoliczności miały wskazywać, że było to czołowe zderzenie dwóch aut osobowych.

Kierująca toyotą yaris 31-letnia kobieta poniosła śmierć na miejscu. Jadące z nią 1,5-roczne dziecko zostało przetransportowane do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Drugim autem marki Volvo podróżował samotnie mężczyzna. Doznał niegroźnych obrażeń, był opatrywany na miejscu, nie było konieczności przewiezienia do szpitala.

Poszukiwani trzej kierowcy

Ciągle trwa dochodzenie w tej sprawie. Brodniccy policjanci poszukują kierowców pojazdów jadących tuż przed zdarzeniem: białego volkswagena LT, innego volkswagena (bliższych danych brak), niebieskiej półciężarówki marki Iveco z lawetą.

Kierowcy wymienionych pojazdów, którzy w tym czasie przemieszczali się drogą wojewódzką 560, proszeni są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Brodnicy pod numerem telefonu 47 754 62 00.

A kto widział ten wypadek?

Brodniccy policjanci poszukują też świadków potrącenia rowerzysty. Do tego wypadku doszło 14 października o godz. 18.45 w Małkach. Wtedy to nieznany pojazd - prawdopodobnie dostawczy typu bus - potrącił 17-letniego rowerzystę, a kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Osoby, które w tym czasie przemieszczały się drogą krajową nr 15 i widziały zdarzenie proszeni są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Brodnicy pod numerem telefonu 47 754 62 00.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zaloguj się