Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ksiądz prałat zmarł 1 stycznia w wieku 86 lat. Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem ks. bpa Wiesława Śmigla zostanie odprawiona we wtorek 5 stycznia o godz. 13 w kościele farnym w Brodnicy. Przed mszą o godz. 12.15 zaplanowano modlitwę różańcową. Zmarły zostanie pochowany na cmentarzu parafialnym. W sobotę, niedzielę i poniedziałek (2-4 stycznia) nabożeństwo różańcową w intencji duszy ks. Bolesława zostanie odprawione bezpośrednio po wieczornej mszy św., która odprawiana jest o godz. 18.30.

Rozkaz komendanta hufca ZHP

Jeszcze wczoraj krótko po śmierci księdza rozkaz specjalny do brodnickich harcerzy skierował Komendant Hufca ZHP Brodnica hm. Maciej Betlejewski. Ks. Bolesław był kapelanem hufca.

"Dziś na wieczną wartę odszedł ks. hm. Bolesław Lichnerowicz – wieloletni Kapelan Hufca ZHP Brodnica i do dnia dzisiejszego członek Hufcowego Kręgu Seniora." - pisze m.in. komendant. "Nasz przyjaciel, nasz Druh, który wnosił szczególny rodzaj serdeczności i radości w szeregi hufca. Druh, który przy każdej okazji dzielił się z nami swoimi przemyśleniami i historiami z życia, abyśmy wyciągali z nich wnioski i postępowali mądrze.

Jego harcerska droga znaczyła się wieloma funkcjami, jednak nasze pokolenie zapamięta go przede wszystkim jako przewodnika duchowego, kapelana hufca, który dopóki dopisywało zdrowie, był z nami na każdej obozowej mszy harcerskiej, na każdej wigilii instruktorskiej, na każdym harcerskim wydarzeniu w kościele. Braterskie spotkania naszych zuchów, harcerzy i instruktorów za Jego sprawą były czasem, gdzie każdy mógł się przekonać, że “kto raz przyjaźni pozna moc”, będzie dawał ją stale innym, z nadzieją na kolejny serdeczny uścisk dłoni w harcerskim kręgu.

Dlatego zwracam się do Was, Druhny i Druhowie, abyśmy w tym przepełnionym smutkiem czasie, skierowali swoje myśli i modlitwę ku rodzinie i najbliższym naszego śp. Druha.

Zarządzam żałobę w Hufcu ZHP Brodnica od dzisiaj do dnia pogrzebu. Sztandary polecam opasać kirem, a na krzyże harcerskie nałożyć czarne wstążki." - zwraca się do harcerzy komendant.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.