Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ponad 200 osób bawiło się na studniówce I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy w sali balowej nad Jeziorem Wądzyńskim w ośrodku wypoczynkowym w gminie Bobrowo.

Uczniom klas maturalnych towarzyszyli wychowawcy: Iwona Czupryńska-Kaliszewska, Danuta Przybylska, Ilona Zwierzchlewska, Tomasz Wardowski, a także goście i osoby towarzyszące. W role konferansjerów prowadzących studniówkę wcielili się Aleksandra Milz i Hubert Tyburski.

Bal rozpoczął się, jak tradycja nakazuje, od poloneza, który tańczony był w dwóch turach. Był też pokazowy taniec w rytmie poloneza, przygotowany przez uczniów pod kierunkiem Iwony Kuźmy. Taneczna zabawa z DJ-em trwała do rana. Atrakcją balu były m.in. konkurs tańca. Królem i królową balu studniówkowego 2022 zostali Błażej i Aleksandra.

O tym, że w tym roku studniówki w powiecie brodnickim organizują tylko niektóre szkoły, pisaliśmy TUTAJ.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.