Róże na scenie i w klapach maturzystów, wręczane przez wzruszonych rodziców i gości. Po dwóch latach przerwy covidowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy powróciło do tradycji wręczania róż absolwentom szkoły. W czwartek zorganizowano uroczyste "różyczkowanie"
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

348 tegorocznych absolwentów z 14 klas młodzieżowych techników i dwóch klas liceum dla dorosłych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy 28 kwietnia 2022 roku na sali OSIR świętowało zakończenie roku szkolnego. Na tradycyjnym "różyczkowaniu" wręczano świadectwa ukończenia szkoły i róże.

- W tym roku mamy powody do szczególnej radości, ponieważ spotykamy się na uroczystości różyczkowania po dwóch latach przerwy wymuszonej pandemią. A przecież Brodnica słynie z pięknej tradycji przypinania róż absolwentom rozpoczynającym dorosłe życie. (…) Drodzy Absolwenci, niestety, Wy spędziliście ponad półtora roku w swoich domach przed komputerami. Musieliście zrezygnować ze studniówki, z koleżeńskich relacji. Ostatnie tygodnie intensywnej nauki upływały w cieniu strasznej wojny tuż za naszą granicą - mówił na uroczystości Jacek Gniadkowski, dyrektor CKZiU w Brodnicy.

Dla najlepszych uczniów, dla tych, którzy wyróżnili się w działalności szkolnej, dla najlepszych sportowców były nagrody książkowe i rzeczowe. Przygotowali je przedstawiciele władz samorządowych, ale także szefowie lokalnych firm, którzy tradycyjnie wspierają szkołę i współuczestniczą w kształceniu zawodowym uczniów.

Nagrodzeni uczniowie to całkiem pokaźna grupa. To dzięki ich sukcesom, dzięki pracy ubiegłorocznych absolwentów – po roku zdalnej nauki szkoła w ogólnopolskim rankingu miesięcznika „Perspektywy" zdobyła honorowy tytuł Srebrnej Szkoły 2021.

Najwyższą średnią w szkole - 5,30 - i wzorowe zachowanie zdobyła Kinga Keczmer z Technikum Hotelarstwa. Nagrodę dla najlepszej uczennicy ufundowali senator Ryszard Bober oraz Janusz Wiesiołek z Wytwórni Okuć Meblowych.

Drugie miejsce w szkole ze średnią 5,27 zdobyły Julia Weronika Boniecka z Technikum Ekonomicznego i Karolina Patrycja Orzoł z Technikum Hotelarstwa. Nagrody ufundowali Zbigniew Sosnowski - wicemarszałek województwa, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Brodnicy, Starostwo Powiatowe w Brodnicy i Restauracja-Hotel „U Bosmana". Nagrody za średnie powyżej 5,0 otrzymali także: Kacper Renkel (stypendysta Prezesa Rady Ministrów w r. szk. 2021/22; średnia 5,22), a także Wiktoria Górka (stypendystka Prezesa Rady Ministrów w r. szk. 2021/22; średnia 5,19), Kinga Kamińska, Ewelina Namjildoraj, Klaudia Katarzyna Domeracka, Anita Ratkowska, Wiktoria Ewa Witkowska, Natalia Dobucka, Wiktoria Pankowska, Anna Zabłotna, Julia Wadecka, Ilona Niedbalska, Kamil Muszyński.

Świadectwa z wyróżnieniem z bardzo wysokimi średnimi ocen otrzymało aż 40 osób. Nagrody otrzymali także uczniowie za 100-procentową frekwencję (Kacper Renkel, Dawid Kamiński i Paulina Dutkowska). Były także m.in. nagrody dla najlepszych sportowców, za pracę w samorządzie uczniowskim, wolontariuszy, krwiodawców, członków szkolnego koła Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wśród licznych nagród rzeczowych i finansowych, które otrzymali uczniowie CKZiU, były też bony edukacyjne ufundowane dla dwóch absolwentów przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zaloguj się