Remont miał ruszyć latem, ale nie udało się rozstrzygnąć przetargu na wykonanie prac. Być może utrudnienia w ruchu w centrum Brodnicy czekają nas we wrześniu i październiku.

Władze miasta planują poszerzenie ul. Kościelnej, gdzie w godzinach szczytu samochody skręcające w lewo i w prawo blokują się nawzajem. Urzędnicy planują poszerzenie jezdni już od przepompowni - kosztem parku.

W kwietniu miasto ogłosiło pierwszy przetarg na wykonanie tych prac. Urząd unieważnił postępowanie, bo nie było zainteresowanych. W kolejnym przetargu jedyną ofertę złożyła firma Transbruk z podtoruńskiej Pigży. Mieszkańcy mogą kojarzyć tę firmę z przebudowy ul. Świerkowej, gdzie inwestycja była opóźniona m.in. ze względu na problemy z odwodnieniem i zastrzeżeniami miasta do jakości wykonanych robót. Drogowcy musieli nawet częściowo zerwać nowo ułożony asfalt.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zaloguj się