W środę 3 sierpnia z Brodnicy, a dwa dni wcześniej z Jabłonowa Pomorskiego wyruszyła piesza pielgrzymka do Częstochowy. Z kolei we wtorek pielgrzymów gościli mieszkańcy Zbiczna i Cichego. Był schabowy z ziemniakami i koperkiem, surówką i sokiem malinowym, ale nie tylko

W całym kraju na trasę pieszej pielgrzymki do Częstochowy wyruszyła już większość zorganizowanych grup.

W Jabłonowie z udziałem władz

W poniedziałek 1 sierpnia po kilkuletniej przerwie „Grupa Zielona" z miasta i gminy Jabłonowo Pomorskie wyruszyła na pielgrzymkowy szlak na Jasną Górę. Tym razem pielgrzymi wychodzili pod przewodnictwem ks. Sławomira Sobierajskiego z parafii pw. św. Wojciecha w Jabłonowie-Zamku. Organizatorem był ks. Sobierajski.

Zanim pielgrzymi ruszyli w drogę, wzięli udział we mszy św. w kościele. Wszystkim pielgrzymom przed wyprawą życzenia powodzenia złożyły osobiście władze miasta i gminy: burmistrz Przemysław Górski, przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Mikulicz, wiceprzewodnicząca Aleksandra Juszkiewicz.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zaloguj się