To nie są takie zwykłe spotkania klubu seniora. Tyle atrakcji w tak krótkim czasie to naprawdę rzadkość, bo klub dostał na to pieniądze - z gminy i programu rządowego

W grudniu ubiegłego roku gruntownie wyremontowano wiejską świetlicę w Szabdzie. Gmina zdobyła dofinansowanie do  projektu pt. „Senior+, dodała własne środki i tak w świetlicy wiejskiej powstała sala spotkań seniorów, sala rehabilitacyjna do ćwiczeń sportowo-ruchowych, nowoczesne łazienki i kuchnia z aneksem. Jednocześnie w gminie przygotowano wniosek, by z programu rządowego pozyskać pieniądze na działalność klubu seniora. Wprawdzie środki pojawiły się dopiero w czerwcu, ale już od stycznia 2022 klub zaczął działać pod skrzydłami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Przez ostatnie siedem miesięcy w roku seniorzy wspólnie wiele przeżyli. Trzydziestoosobowa grupa jest otwarta na różne tematy.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zaloguj się