W Urzędzie Miejskim w Brodnicy mieszkańcy pytają o dodatek węglowy. My zapytaliśmy tam także o inne formy wsparcia mieszkańców związane z ogrzewaniem. Jak się okazuje, jest kilka możliwości, zarówno dla najbiedniejszych, jak i tych bardziej zamożnych.

Po pierwsze: co z tym dodatkiem węglowym? Kiedy i kto może składać wniosek?

Ustawy jeszcze nie ma

Tak naprawdę mimo wielkiego szumu ustawy na temat tzw. dodatku węglowego w wysokości 3 tys. zł jeszcze nie ma. W czwartek dopiero zatwierdził ją Senat, ale z poprawkami - bo senatorowie chcą tego dodatku nie tylko do węgla, ale też oleju, gazu czy pelletu. Ustawa ma teraz wrócić do Sejmu, gdzie raczej znowu wróci tylko do opcji węglowej. Formami wsparcia dla użytkowników innych pieców i tych wszystkich, którym koszty ogrzewania wzrosły najbardziej, Sejm zająć się ma bowiem oddzielnie, prawdopodobnie dopiero we wrześniu. A w przypadku dodatku węglowego rząd chciał, żeby jeszcze przed końcem sierpnia można było składać wnioski, by po miesiącu od złożenia dostać pieniądze.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zaloguj się