18-letnia Martyna, uczennica czwartej klasy maturalnej III LO w Brodnicy, w lipcu tego roku zachorowała na ostrą białaczkę szpikową (AML-M2). Leczona jest w Szpitalu Uniwersyteckim w Bydgoszczy na oddziale hematologii i onkologii. Rodzina apeluje o pomoc, zaplanowano akcję charytatywną.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jak opowiadają rodzice Martyny, nowa, trudna dla nich sytuacja wiąże się z dużymi kosztami dojazdów, pielęgnacji z tzw. cewnikiem broviac, zakupu leków, opatrunków, badań i innych wydatków związanych z leczeniem.

Matka prosi o pomoc

- Jako matce serce mi pęka, kiedy patrzę, gdy moja wojowniczka dostaje kolejną chemioterapię, kiedy ma pobierany szpik kostny czy punkcję lędźwiową, a jest to robione przed każdą kolejną chemią - mówi mama Martyny. - Ciężko jest patrzeć na cierpienie dziecka, kiedy pojawiają się kolejne skutki uboczne, tj. bóle brzucha, wymioty, poparzona buźka… Córka jest teraz w klasie maturalnej, gdzie online łączy się ze szkołą i dlatego potrzebny jest jej laptop. Do tej pory staraliśmy się dawać sobie radę sami z kosztami leczenia, jednak okazało się to zbyt trudne do osiągnięcia. Dlatego zwracam się z ogromną prośbą o vouchery i pomoc do firm, zakładów pracy, sklepów, restauracji, salonów kosmetycznych i fryzjerskich oraz wszystkich, którzy zechcą wesprzeć naszą akcję. Wszystkim, którzy okażą nam pomoc, pragnę z całego serca podziękować - przekazała nam matka dziewczyny.

Będzie kiermasz

Matce dziewczyny chodziło o rzeczy, które będą mogły zostać sprzedane na specjalnym kiermaszu charytatywnym.

W niedzielę 11 grudnia w godz. 8-13 na Płycie Karbowskiej przy kościele Jezusa Miłosiernego zaplanowano kiermasz świąteczny, z którego dochód zostanie przekazany na pomoc Martynie. U organizatorów do 7 grudnia można włączyć się do zbiórki fantów przez dostarczenie zabawek, puzzli, maskotek, gier czy ozdób, natomiast tylko 10 grudnia w godz. 15-17 można dostarczyć słodycze i ciasta. Najpierw należy zadzwonić do mamy Martyny pod nr tel. 501 699 004.

Jak można pomóc?

Pomóc Martynce można, dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3391 pomoc dla Martyny Kamińskiej

wpłaty zagraniczne - foreign payments to help Martyna:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3391 Help for Martyna Kaminska

Aby przekazać 1,5 proc. podatku dla Martynki należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243 oraz w rubryce "Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5 proc. wpisać: 3391 pomoc dla Martyny Kamińskiej. Martynce można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zaloguj się