Ci dwaj mężczyźni idący chodnikiem, widoczni w kadrze z lewej strony, za chwilę zrobią coś złego, a kobieta jadąca rowerem na długo zapamięta ten moment. Obaj panowie zostali już zatrzymani przez policję, grozi im do 8 lat więzienia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 13 listopada tuż przed godziną 7 rano na ul. Szkolnej w Nowym Mieście Lubawskim.

Na kobietę jadącą rowerem do kościoła napadło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Jeden z nich w pewnym momencie podbiegł od tyłu i zaatakował ją łapiąc za torebkę, którą miała przewieszoną przez kierownicę. Kobieta przewróciła się razem z rowerem i doznała obrażeń na tyle poważnych, że - jak ustaliła policja - wymagała niezwłocznego udzielenia pomocy medycznej. Napastnicy uciekli z torebką, w której były pieniądze, telefon i dowód osobisty.

Całe zdarzenie nagrała kamera miejskiego monitoringu, a policjanci szybko ustalili sprawców napadu i zatrzymali ich dwa dni po zdarzeniu. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Nowego Miasta Lubawskiego w wieku 19 i 22 lat. Obaj usłyszeli zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej, za co grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Wobec 22-latka sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Mężczyzna dodatkowo usłyszał także zarzuty znieważenia policjantów, kierowania wobec nich gróźb pozbawienia życia oraz naruszenia nietykalności cielesnej jednego z nich.

Wobec 19-latka prokurator zdecydował o zastosowaniu policyjnego dozoru oraz zakazał mu kontaktowania się i zbliżania się do pokrzywdzonej. Mężczyzna ma także powstrzymywać się od nadużywania alkoholu.

Nagranie z miejskiego monitoringu z tego zdarzenia, udostępniony przez Komendę Powiatową Policji w Nowym Mieście Lubawskim, można zobaczyć TUTAJ.

Na zdjęciu zbliżenie jednego z kadrów tego filmu.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zaloguj się